آموزش انتقال مالکیت گوشی موبایل

با راه اندازی طرح رجیستری، کاربران در هنگام تغییر سیم کارت و یا فروش گوشی‌های موبایل خود باید نسبت به انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده در سامانه همتا اقدام نمایند و مالکیت دستگاه را انتقال دهند. در غیر این صورت آن‌ها فقط می‌توانند ۳۰ روز از دستگاهشان همراه با سیم‌کارت جدید استفاده نمایند. سه راه برای انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده وجود دارد.

انتقال مالکیت گوشی موبایل

طریقه اول: انتقال مالکیت گوشی از طریق سایت سامانه همتا

در این روش کافیست به سایت سامانه همتا مراجعه کنید. ورود به این سامانه از دو طریق شماره تلفن همراه و کد ملی برای کاربران فراهم شده است. که شما زمانی می‌توانید گزینه کد ملی را انتخاب کنید که از قبل در سامانه همتا ثبت نام کرده باشید.

۱- پس از وارد کردن شماره موبایل، پیامکی حاوی کد ۶ رقمی و  با متن “رمز عبور موقت شما برابر است با …”  از طرف سامانه همتا (HAMTA) دریافت می‌نمایید که تنها به مدت یک دقیقه فرصت دارید این کد را وارد کنید در غیر این صورت کد ارسالی باطل می‌گردد و باید مجددا شماره موبایل خود را وارد نمایید.

انتقال مالکیت گوشی موبایل

پس از ورود به سامانه پنلی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این صفحه شماره ملی و لیست گوشی‌هایی که با مشخصات شما رجیستر شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

انتقال مالکیت گوشی موبایل

۲- به منظور انتقال مالکیت، شما باید گوشی مورد نظرتان را انتخاب و سپس بر روی گزینه “انتقال مالکیت فروش” کلیک نمایید.

انتقال مالکیت گوشی موبایل

۳- در این مرحله از شما در خواست می‌شود که شماره تلفن همراه مالک جدید گوشی موبایل را وارد کنید. در آخر نیز شما باید صحت اطلاعات وارد شده را تائید کنید. در نهایت پیامی با عنوان موفقیت‌ آمیز بودن فرآیند انتقال مالکیت برای شما نمایش داده می‌شود.

طریقه دوم: انتقال مالکیت گوشی از طریق کد دستوری USSD

روش دیگر انتقال مالکیت گوشی ریجستر شده استفاده از کد دستوری USSD است. که در ابتدا باید کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری نمایید.

انتقال مالکیت گوشی موبایل
در مرحله بعدی با ارسال عدد ۳، گزینه “انتقال مالکیت” را انتخاب کنید. در این مرحله، پیغامی را مشاهده می‌کنید که شناسه‌ (IMEI) گوشی‌های موبایل با مالکیت سیم کارت شما را نمایش می‌دهد. که شما باید عدد مربوط به IMEI مورد نظرتان را وارد و ارسال کنید.  و درصورتی که شناسه ای برای شما نمایش داده نمی‌شود، باید عدد مربوط به گزینه “افزودن دستگاه” را وارد و ارسال نمایید و در مرحله بعدی IMEI  گوشی موبایلی که تقاضای انتقال مالکیت آن را دارید وارد کنید.

در این مرحله، شماره سیم کارت خریدار یا فردی که میخواهید انتقال مالکیت را به نام ایشان انجام دهید را وارد کنید. در مرحله بعدی IMEI گوشی موبایل و شماره سیمکارت فرد خریدار نمایش داده می‌شود. و در صورت تایید اطلاعات عدد ۱ را وارد و ارسال کنید. و در نهایت پیامی با موضوع ارسال کد فعالسازی از طریق پیامک به شماره سیم کارت فرد خریدار را مشاهده می‌کنید. بعد از اتمام این مراحل، فرد خریدار می‌تواند با استفاده از کد فعالسازی دریافتی، نسبت به فعالسازی گوشی موبایل خود اقدام نماید.

طریقه سوم: انتقال مالکیت گوشی از طریق اپلیکیشن همتا

روش سوم برای انتقال مالکیت استفاده از اپلیکیشن همتا می‌باشد. که در ابتدا باید نرم افزار همتا را دانلود و اجرا نمایید. در مرحله بعد، گزینه انتقال مالکیت را انتخاب کنید. در کادر مربوطه شماره خریدار را وارد کنید. بعد از انجام این موارد یک کد فعال سازی برای خریدار ارسال می شود که باید نسبت به فعالسازی گوشی موبایل خود اقدام کند.

لازم به ذکر است اگر گوشی خود را از شرکت گوشی جانبی خریداری کرده‌اید، گوشی‌ها یا ریجستر شده هستند و یا کارشناسان بخش ریجستری به طور کامل کاربران را راهنمایی می‌کنند.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

درباره باتری پاوربانک

درباره باتری پاوربانک بیشتر بدانیم!

نیاز افراد به دستگاه‌های دیجیتال روز به روز بیشتر می‌شود. این مصرف مداوم، کاربران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *