جدیدترین فناوری های روز دنیا چه خواهند بود

با توجه به فهرست پروژه‌هایی که در سال ۲۰۲۰ اجرا و تکمیل خواهند شد، پیش بینی میشود این سال، سال شکوفایی جدیدترین فناوری ها باشد. ارایه سیستم های پیچیده و اختراعات جدید از جمله ساخت اولین مغز مصنوعی انسان، اتومبیل‌های خودران، ساخت روبات های فوق پیشرفته و سایر موارد همگی نمونه هایی از جدیدترین فناوری های روز دنیا خواهند بود که در این مقاله به معرفی مختصر تعدادی از آنها میپردازیم.

جدیدترین فناوری ها

گوشی Galaxy Z Flip سامسونگ

شرکت سامسونگ برای ساخت صفحه نمایش سری گوشی‌های تاشوی خود از یک لایه پلیمر جدید استفاده کرده است تا قابلیت نرم بودن داشته باشند. این گوشی در نگاه اول شبیه یک موبایل معمولی به نظر می‌آید اما صفحه نمایش تاشوی آن شبیه یک کتاب از وسط باز می شود. گفتنی است فناوری به کار رفته در این گوشی‌ تاشو بسیار گران قیمت است و به همین علت برآورد میشود دست کم تا سال ۲۰۲۲ استفاده از آن‌ها فراگیر نشود.

برپایی پایگاه روباتی ژاپن در ماه

کشور ژاپن که در ساخت روبات و بخصوص ربات های انسان نما از سایر کشورهای جهان پیشی گرفته است و طی این سالها روبات هایی انسان نما به کره ماه ارسال کرده است، قصد دارد پایگاهی روباتی بر روی ماه بنا کند. این پایگاه توسط روبات‌ها بنا می‌شود و توسط خود آنها نیز اداره می‌شود و مدیریت پروژه ماه‌نوردی روبات‌های محقق را برعهده خواهد داشت.

اتومبیل‌های خودران

سهولت تردد و ایمنی تا سالهای آینده به لطف اتومبیل های خودران محقق میشود. اتومبیل هایی که برپایه توسعه سریع زیرساخت ارتباطات بی سیم در سطح جهان رویای حمل و نقل سریع و ایمن و پیوند کامل اتومبیل با فناوری روز را محقق خواهد کرد. که در حال حاضر ژاپن پیشرو در استفاده از این فناوری بوده و تاکسی سرویس های خودران را به طور موقت راه اندازی کرده است.

کنترل دستگاه‌ها با فکر انسان

اجرای این پروژه را شرکت اینتل در سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده است. در علم امروز که امکان کاشت تراشه الکترونیکی در مغز انسان وجود دارد، میتوان از این فناوری برای پاسخ دهی یا تحریک فعالیت عصبی مغز انسان برای ارتباط با اشیاء و لوازم استفاده کرد.

صفحات نمایش های بسیار باریک‌تر

فناوری صفحه‌های نمایش در حال پیشرفت شتابان و روز افزون هستند چنان که گفته شده است در سال ۲۰۲۰ صفحه نمایش های ال‌سی‌دی به تاریخ خواهند پیوست و با عرضه فناوری او‌ال‌ای‌دی (OLED) عصر صفحه نمایش‌هایی به نازک یک صفحه کاغذ که در ضمن قابلیت تحریک لمسی نیز دارند، آغاز خواهد شد.

سفرهای تفریحی و تجاری به فضا

طبق مستندات در سال ۲۰۲۰ سفرهای فضایی دو بعد تازه سفرهای تفریحی و تجاری پیدا خواهند کرد. شرکت ها با گرفتن ارقام زیاد از ثروتمندان جهان آنان را به گردش های فضایی خواهند فرستاد. علاوه براین با استفاده از روبات های ویژه بهره برداری از منابع ارزشمند کُرات دیگر نیز آغاز خواهد شد.

کامپیوترهای هزار دلاری با قدرت مغز انسان

شرکت سیسکو چند سال پیش بینی کرده بود که در سال ۲۰۲۰ نسل جدید رایانه های پرسرعت که توان پردازش بالای اطلاعات را دارند با قیمتی نزدیک به یک گوشی هوشمند اپل عرضه خواهند شد.

ترجمه همزمان با استفاده از گوشی‌های هوشمند

شرکت گوگل در سال ۲۰۲۰ پروژه «دارپا» که نسخه شگفت انگیزی از امکان ترجمه همزمان زبان های مختلف جهان را امکان پذیر میکند، ارایه میکند. این پروژه که از جمله جدیدترین فناوری ها محسوب میشود حاصل سال ها مشورت و همکاری با نهادهای تحقیقاتی در زمینه دانش زبانی میباشد.

کامیون تمام الکتریکی محیط زیست دوست تسلا

تسلا همواره ادعا می کند دیگر روزگار تولید و استفاده از خودروهای بنزینی و دیزلی به پایان رسیده است و باید با استفاده از فناوری ‌های جدید و سوخت‌ های پاک و غیر آلاینده ، برای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا چاره ای اندیشید و خودرو و وسایل نقلیه پاک طراحی و تولید کرد و به تازگی پیش از آغاز به کار نمایشگاه خودروی لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا، در رویدادی از کامیون نیمه سنگین تمام برقی و الکتریکی خود موسوم به Semi رونمایی کرد.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

آموزش رجیستری گوشی طرح اصلی نوکیا 2045 شرکت Odscn

آموزش رجیستری گوشی طرح اصلی نوکیا ۲۰۴۵ شرکت Odscn

رجیستری گوشی طرح نوکیا ۲۰۴۵ برای ثبت و رجیستری گوشی طرح اصلی Nokia 2045 بصورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *