درباره شرکت سامسونگ و تاریخچه آن

یکی از بزرگترین شرکت های فعال در کره جنوبی که یک شرکت چند ملیتی است و از تعداد زیادی شرکت های زیر مجموعه تشکیل شده است، شرکت سامسونگ است که سالها در تولید لوازم الکترونیکی مختلف گوی سبقت را از بسیاری از شرکت های رقیب ربوده است.

شرکت سامسونگ

 

تاریخچه شرکت سامسونگ

در ماه مارس سال ۱۹۳۸ آقای لی بیونگ چول با سرمایه ای در حدود ۲۷ دلار، شرکت سامسونگ را در شهر تایگو کره و تنها با ۴۰ کارمند و تحت عنوان یک شرکت بازرگانی و فروشگاه مواد غذایی و صادر کننده کالاهای مختلف، بنها نهاد. شرکت سامسونگ به سرعت رشد کرد و در طول سه دهه در حوزه های فناوری هوافضا، مبادلات اوراق بهادار، نساجی و خرده فروشی فعالیت داشته است و در اواخر دهه ۱۹۶۰ پا به عرصه الکترونیک نهاد و اواسط ۱۹۷۰ به صنایع کشتی سازی ورود کرد.

فعالیت های شرکت سامسونگ

سامسونگ پس از ورود به صنعت الکترونیک چند بخش الکترونیکی از جمله دستگاه های الکترونیکی،مخابرات سامسونگ و سامسونگ الکترومکانیک و چند بخش دیگر را راه اندازی کرد. این شرکت اولین فعالیت ها و تاسیسات خود را در سال ۱۹۷۰ در شهر سووان کره جنوبی ساخت و تولید تلویزیون های سیاه و سفید را آغاز نمود. در بین سالهای ۱۹۷۰ و ۱۹۷۹ تولید ماشین های لباسشویی را شروع نمود و نام شرکت را به صنایع پتروشیمی سامسونگ و پس از آن صنایع سنگین سامسونگ تغییر داد.

این شرکت در ۱۹۷۷ تلویزیون های رنگی را تولید کرد و شرکت های دیگری همچون سامسونگ کانستراکشن و سامسونگ پرسیژن که امروزه سامسونگ تک وین نامیده می شود، را راه اندازی نمود. سامسونگ تا ۱۹۷۸ بالغ بر ۴ میلیون تلویزیون سیاه و سفید را به فروش رسانید و قبل از سال ۱۹۸۰ تولید اجاق مایکروویو را شروع نمود.

در سال ۱۹۸۰ با ورود به صنعت مخابرات، سوئیچ بورد تلفن و سیستم های فکس و تلفن را ساخت و در نهایت تلفن های همراه را تولید کرد و محصولاتش در دهه ۱۹۸۰به بازارهای جهانی راه یافتند.

با گذشت بی بیونگ چول در ۱۹۸۷ پسرش جانشین وی شد و پس از یک سال برنامه توسعه دوم سامسونگ را که شامل راه اندازی مجدد ساختار کسب و کار قدیمی و تبدیل شرکت به یکی از پنج شرکت برتر در زمینه الکترونیک بود، راه اندازی نمود.

در دهه ۱۹۹۰ شعار شرکت مشخص شد و کیفیت را الویت کار خود قرار داد. این دهه را میتوان به دلیل تولید جهانی محصولات مختلفی از جمله نمایشگرهای رایانه، دوران مدیریت نوین سامسونگ نام گذاری نمود. دراین سالها سامسونگ به عنوان یک شرکت بین المللی رشد کرد و پروژه ساخت بسیاری از برج های معتبر در نقاط مختلف دنیا را در دست گرفت.

از قرن بیستم سامسونگ با نیرویی مضاعف تر به سمت دنیای دیجیتال گام نهاد به نحوی که در زمینه های مختلف فناوری ارتباطات و اطلاعات عرضه های متنوعی را به دنیا ارایه نمود.

امروزه این شرکت بر زمینه های مختلفی از جمه تلفن همراه، باتری گوشی سامسونگ، الکترونیک و داروهای بیولوژیک فعالیت دارد و بخش مهندسی سامسونگ، شرکت سامسونگ تک وین را در بر دارد که این شرکت تولید کننده صنایع هوا فضا و موتورهای هواپیما و توربین های گازی است و قطعات مورد استفاده در موتورهای جت در هواپیماهی بوئینگ و ایرباس را تامین می نماید.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

درباره تکنولوژی خط دروازه در فوتبال

درباره تکنولوژی خط دروازه در فوتبال

بعد از خطاهای داوری سرنوشت‌ساز در لیگ برتر فوتبال انگلستان، جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *