چرا حجم اینترنت زود تمام می‌ شود ؟

همه ما قطعا با این مشکل روبرو شده‌ایم که حجم اینترنتمان، زودتر از موعد مقرر تمام شده است. تصور عموم بیشتر بر این است که اگر داده‌ای دانلود نکنند، اینترنت مصرف نمی‌شود. در این مقاله می‌خواهیم به مواردی اشاره کنیم که حجم اینترنت شما را مصرف می‌کند و شاید شما از آن بی‌خبر باشید.

چرا حجم اینترنت زود تمام می‌ شود ؟

کاهش حجم اینترنت با استفاده از برنامه‌های پیام ‌رسان

برخی برنامه‌ها نظیر تلگرام و واتس آپ، به شما این امکان را می‌دهند تا تصاویر، ویدئو و فایل‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. عضویت در گروه‌های مختلف در این قبیل پیام‌رسان‌ها باعث دریافت فایل‌های بسیاری به‌صورت روزانه می‌شود که حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف می‌کند. می‌توانید دانلود خودکار در این نرم‌افزارها را غیرفعال کنید تا فقط محتواهای موردنیازتان را ذخیره کرده و در مصرف اینترنت صرفه‌جویی کنید.
همچنین برقراری تماس صوتی و تصویری با این نرم‌افزارها، حجم اینترنت شما را به سرعت کاهش می‌دهد.

وجود ویروس‌ها

پیشنهاد می‌کنیم یک آنتی ویروس خوب بر روی گوشی خود نصب کنید. چراکه اگر گوشی شما ویروسی شود، هنگام اتصال به اینترنت، این ویروس‌ها سریعا خود را آپدیت کرده و اطلاعات شما را به سرورها می‌فرستند و باعث مصرف حجم اینترنت شما می‌شوند.

نبود رمز بر روی هات اسپات

گاهی پیش می‌آید که اینترنت گوشی خود را هات اسپات کنید تا با دستگاه دیگری از آن استفاده کنید. اگر برای هات اسپات خود رمز انتخاب نکرده باشید، در صورت روشن کردن آن، دیگران می‌توانند به راحتی به اینترنت شما وصل شوند و از حجم شما مصرف کنند.

مشاهده محتواهای ویدئویی

امروزه استفاده از اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی مشابه جزو یکی از سرگرمی‌های روزمره ما شده است. در این شبکه‌ها معمولا محتواهای عکسی و ویدئویی زیادی مانند استوری اینستاگرام بارگذاری می‌شوند که مشاهده آنها می‌تواند حجم اینترنت زیادی مصرف کند.

به‌روزرسانی خودکار

به تنظیمات گوشی خود سر بزنید. اگر گزینه به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها فعال باشد، هر زمان که نسخه جدیدی از نرم‌افزارهای مورد استفاده شما ارائه شود، به‌طور خودکار دانلود می‌شوند و بدون اینکه متوجه شوید، حجم اینترنت شما را مصرف می‌کنند.

استفاده از سرورهای ابری

این احتمال وجود دارد که گاهی عکس‌ها و محتواهای ذخیره شده در تلفن همراه شما، پاک شود. برخی گوشی‌ها مانند خانواده آیفون، با آپلود کردن عکس‌های شما در فضاهای ابری این امکان را ایجاد می‌کنند که به راحتی پس از هرگونه آسیبی، به عکس‌های خود دسترسی داشته باشید. اما این کار با اینکه بسیار هوشمندانه و سودمند است، اینترنت شما را هم مصرف می‌کند.

اجرای برخی نرم‌افزارها در پس‌زمینه

بهتر است پس از پایان کار خود با شبکه‌های اجتماعی، آنها را به‌صورت کامل ببندید. چراکه فعال بودن آنها در پس‌زمینه، باعث مصرف اینترنت شما می‌شود. این شبکه‌ها مدام به‌روز می‌شوند و برای این کار از اینترنت استفاده می‌کنند.

استفاده از صفحات وب و یا اپلیکیشن‌های آنلاین

مطالعه یک مقاله و یا مسیریابی و استفاده از نقشه به‌صورت آنلاین، می‌تواند از حجم اینترنت شما بکاهد. همچنین استفاده بیش از حد بازی‌های اینترنتی نیز از دیگر مواردی است که مصرف اینترنت شما را افزایش می‌دهد.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

درباره باتری پاوربانک

درباره باتری پاوربانک بیشتر بدانیم!

نیاز افراد به دستگاه‌های دیجیتال روز به روز بیشتر می‌شود. این مصرف مداوم، کاربران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *