دلیل کند‌ شدن گوشی موبایل

کند شدن گوشی موبایل یکی از موضوعات ناراحت کننده‌ای است که پس از مدتی برای کاربران پیش می‌آید. این موضوع به اندرویدی یا آیفون بودن گوشی ارتباطی ندارد و کاربران معمولا پس از مدتی اعلام می‌کنند که عملکرد گوشی آن‌ها مانند روز اول نیست و با بیش از یک سال استفاده از گوشی‌های هوشمند، سرعت و کارایی آن‌ها کم خواهد شد. همچنین برای تشخیص اصل بودن گوشی خود می‌توانید بر روی لینک روش تشخیص گوشی اصلی سامسونگ کلیک کنید.

دلایل کند‌ شدن گوشی موبایل

کند‌ شدن گوشی موبایل

اپلیکیشن های موجود در پس زمینه

با نصب اپلیکیشن‌های مختلف و پاک نکردن آن‌ها باعث پر شدن حافظه گوشی خود می‌شوید و در نهایت این اپلیکیشن‌های اضافی باعث کند شدن گوشی موبایل خواهند شد. باید به این موضوع توجه کنید که اپلیکیشن های اضافی را بر روی گوشی خود نصب نکنید و اگر هم نصب کردید در صورت عدم نیاز، آنها را پاک کرده تا سرعت گوشی شما کم نشود .

البته ناگفته نماند که گوشی‌های اندروید جدید خود اپلیکیشن‌های اضافی را در یک لیست قرار می‌دهند و به کاربر تذکر می‌دهند که این اپلیکیشن‌ها را پاک نماید.

پر شدن حافظه گوشی

سرعت انتقال فایل به حافظه NAND ارتباط مستقیمی با پر شدن آن دارد که وقتی سرعت این انتقال کاهش یابد می‌تواند منجر به کند شدن گوشی موبایل شود. زمانی که عکس ها و ویدیو ها و اپلیکیشن های زیادی را در گوشی نصب کنید حافظه گوشی پر شده و درنهایت عملکرد گوشی کند خواهد شد، بهتر است همیشه عکس ها و فیلم ها و موسیقی و … اضافی را از گوشی خود پاک کنید تا گوشی کند نشود البته گوشی های جدید اندروید این هشدار را به کاربر می‌دهند که فایل های اضافی را پاک کند. با پاک کردن فایل هایی که استفاده نمیکنیم و فقط باعث پر شدن حافظه گوشی می‌شوند سرعت گوشی افزایش خواهد یافت.

وقتی که حافظه ssd کاملا پر می‌شود، با پاک کردن بخشی از فایل ها سرعت گوشی افزایش نمی یابد و مدام با خطای پر شدن حافظه روبرو میشوید. هنگامی که این اتفاق رخ دهد باید تمام فایل‌های موجود در حافظه ssd را پاک، تا سرعت گوشی افزایش یابد .

طول عمر باتری

معمولا باتری‌ها بعد از دو یا سه سال ظرفیتشان کاهش می یابد و شارژ کمی را نگه می‌دارند و بخش زیادی از شارژ خود را هدر می‌دهند و به گرما تبدیل می کنند. در واقع این گرمایی که از باتری خارج شده است باعث تاثیراتی برروی پردازنده می‌شود و با گرم شدن پردازنده سرعت گوشی کند خواهد شد و پردازنده و حافظه برای اینکه سرعت گوشی را بالاببرند باید جریان برق زیادی را دریافت کنند و در صورتی که باتری قدیمی باشد و طول عمر آن کم شود، نمی‌تواند برق زیادی را دریافت کند و همان مقدار شارژی را هم که دریافت می‌کند را تبدیل به گرما خواهد کرد و همین عمل باعث کند شدن گوشی می‌شود.

برای جلوگیری از کند نشدن گوشی باتری را باید هر ۳ سال یکبار عوض کنید و جالب است بدانید که حافظه داخلی گوشی هم مانند باتری پس از مدتی طول عمرش به پایان می‌رسد و طول عمر آن‌ها بین ۵ تا ۱۰ سال می‌باشد.

به روز رسانی اپلیکیشن و سیستم عامل گوشی

به روز رسانی سیستم عامل  و اپلیکیشن‌ها سبب کند شدن عملکرد گوشی موبایل خواهد شد زیرا سیستم عامل و اپلیکیشن‌های به روز شده نیاز به  مصرف رم و پردازنده‌ی  بیشتری دارد که این موضوع به‌ مرور زمان، عملکرد دستگاه را کندتر خواهد کرد.

نکته مهم

بیشتر افراد با مشاهده گوشی‌های جدید و مقایسه کردن آنها با گوشی خود فکر می‌کنند که عملکرد گوشی آن‌ها کند شده است. اما این تفکر اشتباه است زیرا بعد از استفاده از گوشی‌های جدید، عملکرد آن‌ها نیز یک مقدار کند خواهد شد.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

درباره تکنولوژی خط دروازه در فوتبال

درباره تکنولوژی خط دروازه در فوتبال

بعد از خطاهای داوری سرنوشت‌ساز در لیگ برتر فوتبال انگلستان، جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *