مخترع تلفن همراه کیست؟ همه چیز درباره آن

دکتر مارتین کوپر را پدر و مخترع تلفن همراه می‌خوانند. او اولین کسی بود که در سال ۱۹۷۳، با تلفن همراه یک کیلوگرمی خود که در شرکت موتورلا ساخته بود، توانست صحبت کند و در خیابان راه برود.

مخترع تلفن همراه کیست؟ همه چیز درباره آن

درباره دکتر مارتین کوپر مخترع تلفن همراه

او زاده ۲۶ دسامبر ۱۹۲۸ میلادی در شیکاگو ایالت متحده آمریکاست. کوپر در سال ۱۹۵۲ به عنوان مهندس الکترونیک در شرکت موتورلا مشغول به کار شد. او پس از ساخت تلفن همراه، اولین تماس خود را در سوم آوریل ۱۹۷۳، با رقیبش جو انگل و در آزمایشگاه بل در مقابل گروهی از خبرنگاران برقرار کرد. در حال حاضر مارتین کوپر موسس و مدیر شرکت اری کوم است که در زمینه فناوری آنتن‌های هوشمند و بهبود کیفیت شبکه‌های بی‌سیم فعالیت می‌کند.

ایده ساخت تلفن همراه از کجا شکل گرفت؟

در اواخر دهه ۱۹۶۰، شرکت تلفن آمریکا (ATT) که بزرگترین شرکت تلفن دنیاست، cellular یا تلفن‌های ماشین را اختراع کرد. اما کوپر همیشه اعتقاد داشت که مردم نمی‌خواهند به ماشین‌ها و یا میزها تلفن بزنند، بلکه آنها می‌خواهند با دیگر افراد تماس برقرار کنند. در همان سال، پلیس شیکاگو از کوپر برای اصلاح سامانه تلفن‌های سنگین پلیس دعوت کرد. ایده گوشی موبایل از اینجا در ذهن کوپر جرقه زد که ‌گفت انسان در عمل موجودی متحرک است و اگر افسران پلیس می‌توانستند بی‌سیم‌هایشان را با خود حمل کنند، وظیفه‌شان را بهتر و موثرتر انجام می‌دادند.

او بعد از مشاهده شخصیت کاپیتان کرک در مجموعه تلویزیونی علمی– تخیلی پیشتازان فضا، که یک دستگاه ارتباطی دستی تاشو به نام ارتباط دهنده داشت و با الهام از این سریال، تصمیم گرفت روی ایده ساخت گوشی‌های همراه کار کند. او نهایتا در سال ۱۹۸۳، توانست اولین تلفن همراه بی‌سیم، کوچک و سبک جهان با نام DynaTAC 8000X و با ۴/۲۵ سانتی متر طول و یک کیلو و ۱۳۵ گرم وزن را با قیمت سه هزار و نهصد و نود و پنج دلار به بازار عرضه کند. این دستگاه بعد از ۲۰ دقیقه شارژ خود را از دست می‌داد و باید به منبع تغذیه وصل می‌شد.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

آموزش رجیستری گوشی طرح اصلی نوکیا 2045 شرکت Odscn

آموزش رجیستری گوشی طرح اصلی نوکیا ۲۰۴۵ شرکت Odscn

رجیستری گوشی طرح نوکیا ۲۰۴۵ برای ثبت و رجیستری گوشی طرح اصلی Nokia 2045 بصورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *