آموزش نحوه فعالسازی اثر انگشت گوشی

امنیت و نگهداری اطلاعات یکی از مهمترین دغدغه کاربران گوشی‌های موبایل است که راه‌های زیادی برای حفظ اطلاعات شخصی افراد وجود دارد و یکی از آن‌ها قابلیت باز شدن تلفن همراه توسط اثر انگشت است. اوایل گوشی‌های گران‌ قیمت و پرچمدار از این فناوری بهره‌مند بودند. اما در حال حاضر شرکت‌های بزرگ سازنده گوشی‌های موبایل مانند سامسونگ، هواوی، اپل، ال جی و … بیشتر محصولات خود که حتی شامل دستگاه‎‌های میان رده و ارزان قیمت هستند را به سنسور اثر انگشت مجهز کرده‌اند. همچنین فعال نمودن این گزینه در مدل‌ها و برندهای مختلف گوشی موبایل یکسان نیست.

نحوه فعالسازی سنسور اثر انگشت در گوشی‌های اندروید

نحوه فعالسازی سنسور اثر انگشت در گوشی‌های اندروید

مرحله اول: در ابتدا باید وارد قسمت تنظیمات گوشی موبایل خود شوید و گزینه  Security یا Lock screen and security را انتخاب نمایید. با دیدن گزینه Fingerprints آن را لمس نمایید.

در مرحله بعدی صفحه‌ای با عنوان Add fingerprint برای شما نمایش داده می‌شود که باید گزینه Continue را انتخاب نمایید.

مرحله دوم: در این مرحله از شما درخواست می‌شود زمانی که سنسور اثر انگشت به هر دلیلی کار نکرد یکی از این گزینه‌ها “Pattern,” “PIN,” یا “Password” را انتخاب کنید تا بتوانید قفل گوشی موبایلتان را باز نمایید.

فعالسازی اثر انگشت گوشی

مرحله سوم: بعد از انتخاب رمز وارد صفحه ثبت اثر انگشت می‌شوید. در این مرحله یک انیمیشن کوتاه برای آموزش چگونگی قرار دادن انگشتتان بر روی سنسور نمایش داده می‌شود.

بعد از قرار دادن انگشتتان روی سنسور، با مدت زمان کم آن را هر چند لحظه یکبار بردارید تا تمام قسمت‌های اثر انگشت شما ثبت شود.

مرحله چهارم: بعد از اتمام مراحل اسکن اثر انگشت، شما می‌توانید برای باز کردن قفل گوشی موبایلتان با یکی دیگر از انگشتانتان گزینه Add Another fingerprint را انتخاب نمایید و مانند ثبت انگشت اول باید مراحل اسکن را طی کنید. اما اگر فقط می‌خواهید از یک انگشت استفاده کنید گزینه  Done را لمس و مراحل را به پایان برسانید.

نحوه فعالسازی سنسور اثر انگشت در گوشی‌های اندروید

در طراحی اغلب گوشی‌های آیفون‌ و آیپدهای اپل از یک سنسور اثر انگشت یا Touch ID استفاده شده که این سنسور در دکمه هوم قرار داده شده است. نحوه فعالسازی اسکنر اثر انگشت در آیفون‌ بسیار ساده می‌باشد که در ادامه به نحوه فعالسازی آن می‌پردازیم.

قبل از  فعال کردن سنسور اثر انگشت باید برای گوشی موبایل اپل خود یک رمز عبور تعریف کنید. اگر برای دستگاهتان از پیش رمز عبوری قرار نداده‌اید  شما می‌توانید با طی کردن این مراحل رمز عبور مورد نظرتان را  تعریف کنید.

وارد بخش تنظیمات یا Settings شوید و گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب نمایید. گزینه Turn On Passcode را انتخاب و یک پسورد برای دستگاهتان تعیین کنید و یک بار دیگر رمز عبور را وارد تا فرآیند ثبت آن به پایان برسد.

نحوه فعالسازی سنسور اثر انگشت در گوشی‌های آیفون

مرحله اول: در ابتدا باید وارد بخش تنظمیات شوید و سپس گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب نمایید و رمز عبور تعریف شده را وارد کنید.

مرحله دوم:  در این مرحله گزینه Add a Fingerprint را لمس کنید. حال انگشت خود را بر روی دکمه هوم یا همان اسکنر اثر انگشت دستگاه قرار دهید و  آن را لمس نمایید و به محض ویبره خوردن انگشت خود را بردارید  و دوباره بر روی آن قرار دهید تا جزئیات اثر انگشت شما به طور کامل ثبت شود.

نحوه فعالسازی سنسور اثر انگشت در گوشی‌های آیفون

 

مرحله سوم: در مرحله پایانی آیفون از شما می‌خواهد که انگشت خود را به صورت نسبتا کج بر روی اسکنر اثر انگشت قرار دهید تا آن را تایید نماید. تایید اثر انگشت در این مرحله باعث افزایش دقت عملکرد اسکنر اثر انگشت در شرایط و وضیعت‌های مختلف می‌شود. بعد از اتمام این مراحل شما می‌توانید  قفل گوشی موبایل خود را توسط اثر انگشت باز نمایید.

نحوه فعالسازی سنسور اثر انگشت در گوشی‌های آیفون

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

همه چیز درباره عینک سه‌بعدی!

همه چیز درباره عینک سه‌بعدی!

این روزها که استفاده افراد از کالاهای دیجیتال اعم از گوشی‌های هوشمند، تلویزیون و… بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *