همه چیز درباره استوری اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام دارای قابلیت و ویژگی های جذاب زیادی است که یکی از قابلیت های این برنامه پرمخاطب توانایی گذاشتن داستان یا همان استوری، که توانسته به سرعت طرفداران زیادی را به خودش اختصاص دهد. استوری اینستاگرام برای زمان هایی طراحی شده که می‌خواهید تجربیات یا اتفاق های لحظه‌ای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید که شامل عکس، متن، ویدیو می‌باشد.

در این مقاله به نحوه گذاشتن استوری و همچنین بستن کامنت در اینستاگرام می‌پردازیم.

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

برای شروع داستان خود کافیست بر روی نوارهای بالای اینستاگرام بر روی Your Story ضربه زده و در صفحه‌ی جدیدی که باز می‌شود می‌توانید عکس یا ویدیو مورد نظرتان را انتخاب کرده و یا می‌توانید یکی از انواع استوری را انتخاب کنید. بعد از انتخاب استوری خود برای به اشتراک گذاشتن آن با دوستانتان می‌‌توانید بر روی دایره Your Story ضربه بزنید.

با انتخاب گزینه‌ی Send To می‌توانید استوری مورد نظرتان را برای یک یا چند تا از دوستانتان به اشتراک بزارید.

انواع استوری اینستاگرام

۱-حالت Normal یک عکس یا ویدیو به صورت معمولی مانند برنامه‌ی گوشی خودتان است با این تفاوت که برای گرفتن فیلم و ویدیو باید تا حداکثر ۱۵ ثانیه دستتان را بروی دکمه نگه دارید.
۲-حالت Boomrang این حالت سبکی ماننذد Gif دارد که به طور مکرر به جلو وعقب می‌رود و حالتی جذاب و خلاقانه برای انتشار لحظات شیرین تان است.

انواع استوری اینستاگرام
۳-حالت Rewing مثل یک ویدیو معمولی عمل می‌کند با این تفاوت که از آخر به اول، به کاربر نمایش داده می‌شود.
۴-حالت Hands free استوری هندزفری دقیقا همانند استوری Rewing می باشد با این تفاوت که نمایش فیلم از ابتدا به انتها بوده و تکرار می شود.

۵-حالت Live در این حالت، ویدیو شما به صورت زنده برای مخاطبان پخش خواهد شد.

انواع استوری اینستاگرام

طریقه بستن کامنت در استوری اینستاگرام

پس از اجرای برنامه اینستاگرام در قسمت Home بر روی پروفایل خودتان، Your Story ضربه بزنید. در بالای صفحه قبل از انتخاب عکس یا ویدیو مورد نظرتان شکل چرخدنده را لمس کرده و در قسمت Allow Message Replies گزینه‌ی Off را انتخاب کنید.طریقه بستن کامنت در استوری اینستاگرام

 

گر استوری یا داستان خود را منتشر کرده اید ولی قصد بستن کامنت های آن را دارید می‌توانید از طریق لمس آیکون به شکل دوربین در قسمت چرخدنده همان روش بالا را تکرار کنید.

طریقه مخفی کردن استوری در اینستاگرام

اگر به دنبال راهی برای پنهان کردن استوری خود از دید بعضی از افراد خاص هستید از سه طریق می‌توانید این کار را انجام دهید.

روش اول پس از ورود به صفحه‌ی استوری آیکون چرخدنده را انتخاب کرده و در قسمت پایین Hide Story From با لیستی از Followers  روبه رو می‌شوید که با انتخاب افراد خاص و با لمس تیک آبی رنگ که در بالای صفحه قرار دارد، آنها را از دیدن استوری خود منع کنید.

روش دوم وارد صفحه‌ی پروفایل خود شده و با لمس آیکون سه خط موجود در بالای صفحه وارد Settings شوید. با انتخاب گزینه‌ی Privacy وارد Story شده و مانند روش بالا عمل کنید.

روش سوم در این روش صفحه‌ی سرچ را باز کرده و نام کاربر مد نظراتان را Search کنید. با وارد شدن به صفحه‌ی شخصی آن کاربر آیکون سه نقطه را لمس کرده و گزینه‌ی Hide Your Story را بزنید. سپس در پیامی که برایتان ظاهر می‌شود با زدن گزینه‌ی Hide دیگر قادر به دیدن استوری ها‌ی شما نخواهد بود.

قابلیت Close Friends list در اینستاگرام

برنامه اینستاگرام قابلیت Close Friends list را به قسمت Story اضافه کرده، که برای بالابردن امنیت و راحتی کاربران طراحی شده است. که با استفاده از این ویژگی تنها افراد مشخص شده قادر به دیدن استوری تان خواهند بود.

مرحله اول :

پس از باز کردن صفحه‌ی استوری با انتخاب چرخدنده در قسمت Close Friends می‌توانید کاربران مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مرحله دوم:

با وارد شدن در صفحه‌ی پروفایل خود و انتخاب آیکون سه خط در قسمت Close Friends مخاطبان خود را برگزینید.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

درباره باتری پاوربانک

درباره باتری پاوربانک بیشتر بدانیم!

نیاز افراد به دستگاه‌های دیجیتال روز به روز بیشتر می‌شود. این مصرف مداوم، کاربران را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *