راه‌های جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام

اینستاگرام از جمله محبوب ترین و پراستفاده ترین اپلیکیشن های روز دنیاست که دارای کاربران زیادی می‌باشد. همزمان با فراگیر شدن استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال‌های اخیر، احتمال هک شدن در این برنامه نیز بسیار زیاد شده است.

در سایت گوشی جانبی مگ با مقاله نحوه جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام آشنا می‌شوید.

هک شدن در اینستاگرام

سه روش بالا بردن امنیت در اینستاگرام

به سه روش می‌توان از هک شدن در این شبکه اجتماعی جلوگیری کرد.

تبدیل حساب کاربری از حالت عمومی به خصوصی
بلاک کردن دنبال کننده های ناشناس
فعال کردن حالت تایید دو مرحله ای اینستاگرام

تبدیل حساب کاربری از حالت عمومی به خصوصی

یکی از اساسی‌ترین چیزها در فضای مجازی حفظ حریم خصوصی است و در شبکه اجتماعی اینستاگرام این امر با خصوصی کردن حساب کاربری به وقوع می پیوندد.

۱٫ وارد صفحه‌ی اینستاگرام خود شوید و در پیج شخصی بر روی آیکون سه خط ضربه بزنید و در گزینه‌ی Setting در قسمت Privacy گزینه‌ی Account Private را مطابق تصویر زیر فعال کنید.

هک شدن در اینستاگرام

بلاک کردن دنبال کننده های ناشناس

بعضی افراد به شیوه‌های مختلف در صدد جمع آوری فالوور برای فعالیت در این برنامه هستند که همین موضوع باعث فاش شدن اطلاعات شخصی آنها می‌شود. که می‌توانید فالوورهای ناشناس را بلاک کنید.

به صفحه‌ی شخصی اینستاگرام خود وارد شده و در بخش فالوور‌ها کاربری که می خواهید دسترسی اش به حساب کاربری تان مسدود شود را انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ی Block ضربه بزنید.

 هک شدن در اینستاگرام

فعال کردن حالت تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

برای اینکه دسترسی هکرها را به حساب کاربری خودتان محدود کنید، تایید دو مرحله‌ای گذر واژه تان را فعال کنید. به این ترتیب افراد برای ورود به گذر واژه شما باید گذر واژه ای که توسط خودتان تایید شده را داشته باشند.

بعد از ورود به صفحه‌ی پروفایل خودتان آیکون سه خط را انتخاب کنید و وارد Settings شوید. در بخش Security، بر روی گزینه‌ی Two-Factor Authentication ضربه زده و گزینه تایید دو مرحله ای را فعال کنید تا از این پس برای ورود به حساب پیامک به خط تان ارسال شود.

هک شدن در اینستاگرام

اجتناب از نصب برنامه‌های مشکوک

برخی از اپلیکیشن های گوشی هوشمند اجازه دسترسی به اطلاعات اینستاگرام شما را می خواهند. باید از اپلیکیشن هایی که کیفیت کمی دارند و ناقص هستند استفاده نکنید چون که هکر ها از این طریق می توانند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند.

بالا بردن امنیت اینستاگرام با ذخیره نکردن پسورد

وقتی که از یک دستگاه مشترک استفاده می کنید و به اینستاگرام وارد می شوید مطمئن شوید که پسورد شما در مرورگر ذخیره نشده است و همیشه از بعد از اتمام کار Log Out کنید.

اگر یکی از اکانت های کابران اینستاگرام به نظرتان مشکوک می رسد روی لینک هایی (مخصوصا لینک های کوتاه شده) که در صفحه بیو یا استوری خود قرار می دهند تپ نکنید. یک هکر می تواند با استفاده از نرم افزارهای مخربی که پست این لینک های کوتاه شده قرار داده اند به اطلاعات خصوصی شما دسترسی پیدا کنند. برای اطمینان از اینکه یک لینک مخرب را کلیک نخواهید کرد می توانید از یکی از ابزارهای چک کننده آدرس URL مانند سایت Urlchecker استفاده کنید.

گوشی جانبی اینستاگرام

همچنین ببینید

همه چیز درباره عینک سه‌بعدی!

همه چیز درباره عینک سه‌بعدی!

این روزها که استفاده افراد از کالاهای دیجیتال اعم از گوشی‌های هوشمند، تلویزیون و… بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *